|
Voor veel bedrijven in de bouw is elke dag een super drukke dag. Vaak beginnen deze bedrijven als ZZP’er of eenmanszaak. Zij doen kleine klusjes voor grote aannemers. Wanneer zij steeds meer werk krijgen gaan zij ook meer werknemers in dienst nemen. Deze werknemers werken vanaf dat moment voor allerlei klanten. De baas zelf is meer bezig met het vinden van klanten en besprekingen over bepaalde projecten. Vooral in de bouw en agrarische sector worden er werkzaamheden uitgevoerd die mede gerealiseerd worden door grote machines. Voor deze machines zijn grote investeringen nodig. Een bedrijf die in de bouw ligt groeien heeft dus veel vermogen nodig. Daarnaast is het belangrijk dat alle wetgevingen voor de werknemers kloppen. Werken in de bouw is heeft namelijk een redelijke risico factor, daarom is het belangrijk dat de werknemers hier goed voor verzekerd zijn. Kortom er is in de administratie en financiële kant van het bedrijf een hoop te doen. Voor vele bedrijven in deze sector is het een enorm karwei om al deze financiële gegevens goed bij te houden. In verschillende sectoren zien we ook dat de cao regelmatig veranderd. Vooral de bouw cao is vaak enorm wisselend. Voor veel bedrijven is het enorm lastig om al deze veranderingen goed bij te houden. Ik zou deze bedrijven daarom ook willen adviseren om een deel van deze financiele boekhouding uit te besteden. Er zijn namelijk bedrijven die hier heel gespecialiseerd in zijn. Zij houden alle veranderingen rondom de cao goed in de gaten en kunnen deze ook uitstekend toepassen. Een voorbeeld van één van deze bedrijven is CBBS. Dit is een bedrijf die gespecialiseerd is salarisadministratie. Zij kunnen zeer professioneel een deel van uw administratie uitvoeren, dat scheelt u een hoop tijd en gedoe. Voor meer informatie over de verschillende diensten van dit bedrijf kunt u op de site kijken. |
| http://www.cbbs.nl |
Veelgestelde vragen
Waarom is financiële administratie lastig voor bouwbedrijven?▼
Bouwbedrijven moeten veel tijd besteden aan het bijhouden van financiële gegevens, machineonderhoud, werknemersverzekeringen en regelmatig wijzigende cao-bepalingen. Dit leidt tot veel administratief werk dat tijd kost.
Hoe groeien bouwbedrijven van ZZP naar groter bedrijf?▼
ZZP'ers en eenmanszaken beginnen vaak met kleine klussen voor grote aannemers. Naarmate zij meer werk krijgen, nemen zij werknemers in dienst en focussen zij zich meer op klantacquisitie en projectgesprekken.
Wat zijn de grote investeringen in de bouwsector?▼
De bouwsector vereist grote investeringen in machines en apparatuur. Dit vermogen is nodig voor groeiende bedrijven die meer werkzaamheden willen uitvoeren.
Wat verandert er regelmatig in de bouw cao?▼
De cao in de bouw wijzigt regelmatig en is zeer wisselend. Veel bedrijven vinden het lastig om al deze veranderingen goed bij te houden en correct toe te passen.
Kan ik mijn salarisadministratie uitbesteden?▼
Ja, er zijn gespecialiseerde bedrijven die salarisadministratie professioneel uitvoeren. Zij houden cao-wijzigingen bij en voeren deze uit, wat u tijd en gedoe bespaart.
